Ünye Masaj Erendi̇z

Ünye masaj işleminin geçmiş dönemlerde en ilkel hali ile Romalılarda yapılmaya başlandığı söylenmektedir. Eski kültürlerde ne kadar ilkel olarak hareket etse de artık günümüzde modern tıp gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesiyle de çok fazla fayda sağlanmaktadır. Eski insanlar masaj işlemini kişilere en ilkel yollar ile ve genelde ellerini kullanarak yapmayı tercih etmişlerdir. Daha sonra bu işlem büyük gelişme kaydederek günümüze kadar gelebilmiştir.

Ünye mutlu son hamam

Dünyaca ünlü İlyada destanında ise kralların ve devlet yetkililerinin hamam sonrasında vücutlarının güzel kokulu yağlar ile ovma işleminin yapıldığı yazmaktadır. Yani tarihsel dönemlerde de kişiler bu işlemi yaparken bir başkasına ihtiyaç duymakta ve bu şekilde fayda sağlamaktadır. Daha sonra teknolojinin ilerlemesi ile bu masaj hareketleri daha fazla gelişerek farklı boyutlarda ve isimlerde anılmaya başlanmaktadır.

Uzak Doğu kültürünün masaj teknikleri oldukça yaygın olarak kullanılmakta ve sevilmektedir.

Ünye hamam sauna

Günümüzde bu hareketlerin yapılmış olduğu en iyi ortam olarak görülen hamam kültürü de çok fazla yaygınlaştırılmıştır. Daha sonra ise su ile gelen sağlık anlamına gelen SPA yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. Ünye masaj .