Perşembe Mutlu Son Günçi̇çek

Perşembe mutlu son kelime anlamı olarak Arapçadaki ‘mass’ ve Yunancadaki ‘massein’ kelimelerinin birleşmesiyle elde edilmiştir. Arapçadaki anlamı dokunmadır.

Perşembe mutlu son masaj

Yunancadaki anlamı ise yoğurmadır. Bu da tamamıyla bu işlemi oluşturmaktadır. Bu eylem kasların, derinin altındaki tüm dokuların bunlar organlar, damarlar, sinirler olabilir, uyarılmasını tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Perşembe masaj salonları

Eski zamanlardan bu yana tedavi amacıyla kullanılmıştır.

Farklı şekillerde uygulanabilen ve uygulandığı şekle göre de etkisi değişim gösteren bir eylemdir. Perşembe mutlu son . Bu nedenle çoğu kişi sadece lüks ve keyif için olduğunu düşünür. Fakat masaj çoğunlukla tedavi amacıyla yaptırılmaktadır. Günümüzde yapılan işlemlerin %30 – %40 gibi bir kısmı keyif için yapılırken kalan büyük bölümü aslında tedavi amacıyla profesyoneller veya doktorlar tarafından uygulanır.

Fakat bu işlem eğitim almış kişilerce yapılırsa daha iyi olur. Çünkü bedenimizdeki bütün organlarımızın hassasiyeti aynı değildir. Örneğin bacak kısmına yapılan masaj boyun ve omuz kısımlarına yapılmamalıdır. Çünkü bacak kısmında kasa ulaşmak için daha sert işlemler uygulanır fakat boyun kısmımız hassastır. Bu nedenle bazı bölgelere daha yumuşak teknikler uygulanması gerekir.