Ordu Mutlu Son Masaj Karanfi̇l

Ordu mutlu son masaj Akciğer göğüs kafesi içindeki bir organdır. Diyafram sayesinde, nefes almak için hava sağlar. Sağlığı solumak için, akciğer ve göğüs dışını kaplayan zar arasında hava olmamalıdır.

Ordu masaj mutlu son

Bu iki yapı arasında, havanın akciğerlere kolayca girmesine izin veren negatif bir basınç ortamı vardır. Bazı durumlarda, bu hava solunumun nefes almasını zorlaştıran ve akciğer kapasitesini azaltan ciddi bir hastalık değildir. Bu hastalığa akciğer disfonksiyonu veya pnömotoraks denir. Müdahale edilmediğinde veya müdahale için çok geç olduğunda hayati sonuçlar doğurabilir. Akciğerlerin dislokasyonu ve göğüs ve akciğerler arasındaki tıkanıklığın neden olduğu rahatsızlığın birçok nedeni vardır.

Ordu masaj salonu

Normal akciğer zarında problem olmamasına rağmen, bazı kişilerde akciğer zarının bazı bölgelerinde Bleb denilen kabarcıklar olabilir. Akciğerdeki hava, bu kabarcıkların delinmesiyle doldurulur ve göğüs, kaburgalarla doldurulur. Herhangi bir sebep olmadığında kabarcık patlaması dinlenme sırasında meydana gelebilir. Ya da, düşen darbeler gibi travmatik olayların neden olduğu artan baskı nedeniyle, kabarcıklar patlayabilir ve hastalığa neden olabilir. Hastalığı olan bireyler göz önüne alındığında, zayıf ve yüksek astenik yapıya sahip erkeklerin 20’li yaşlarında bu hastalığa sahip olma olasılıklarının daha yüksek olduğu gözlenmiştir.

Ordu mutlu son

Sigara içmek da tetikleyicidir. Akciğer yok oluşu sadece kabarcıkların patlamasıyla değil, aynı zamanda göğüsteki bir yaralanma ve göğsün havadaki rüptürü ile de meydana gelebilir. Ordu mutlu son masaj . Akciğer parlaması hastalığı, patlamanın patlaması ile aniden başlar ve hızla gelişebilir. Hızlı gelişme durumunda, ani bir ağrı başlangıcı hissedilir. Ağrı genellikle arka bölgeden bıçak bıçağı şeklindedir. Bazen, karın ya da omuza doğru hareket eden ağrı görülebilir. Acı hava dolu göğüs kafesi ile. Kişinin ağrıyan tarafında yattığı zaman, basınç artışı ile basınçlı hava ile daha yüksek bir acı hisseder. Ağrı, nefes darlığı ve öksürük eşlik edebilir. Öksürük bazen ıslık şeklinde olabilir. Bu semptomlarla sağlık kurumuna başvuran kişinin akciğer grafisi hemen teşhis ve teşhis edilebilir. Aksi halde hayat tehlikesi vardır. Akciğer yok oluşu fazla kendiliğinden ilerlemez, zamanla iyileşebilir. Kısa sürede ilerlemeyen hastalara oksijen tedavisi uygulanabilir. Bununla birlikte, akciğer grafitinin oldukça ilerlemiş olduğu görülürse, hızla müdahale etmek gereklidir. Müdahalede, dren adı verilen sistem hastanın göğüs kafesine bağlanır ve hava boşaltılır. Hava tahliye yoluyla tahliye edildikten sonra, ilaç bir süre bir drenaj ile muamele edilir. Bu şekilde yırtılmış akciğer zarı tamir edilir. Tedaviye cevap verilmemesi durumunda cerrahi yöntemler uygulanabilir.